Σε αυτή τη σελίδα βρίσκονται όλες οι ανακοινώσεις που αφορούν στο
5ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης

Από το αριστερό μενού επιλέξτε:

• Νέα για να πλοηγηθείτε στα νέα του σχολείου μας
  • Ανακοινώσεις για να πλοηγηθείτε στις ανακοινώσεις του σχολείου μας

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος του 5ου Γυμνασίου Ηλιούπολης εύχονται σε μαθητές και γονείς καλή σχολική χρονιά με Δύναμη και Υγεία!

Ο Αγιασμός θα γίνει την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου στις 9:30 το πρωί και στη συνέχεια θα δοθούν τα βιβλία στους μαθητές.

Σας ενημερώνουμε ότι παρατείνεται η ημερομηνία υποβολής της «Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής - Δήλωσης Προτίμησης», μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2018-2019στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr, μέχρι την Τετάρτη 6 Ιουνίου 2018 και ώρα 22.00 (10.00 μ.μ.).

pasxa

ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΜΟΣ ΠΑΣΧΑ

Την Παρασκευή 30/3/2018, όσοι μαθητές επιθυμούν, μπορούν να παραυρεθούν στον Εκλησιασμό για την εορτή του Πάσχα στον Ι.Ν Αγ. Παρασκευής.

Στη συνέχεια, και στα πλαίσια της Θεματικής Εβδομάδας, η Α' τάξη θα παρακολουθήσει θεατρική παράσταση με τίτλο : "'Ενα ευτυχισμένο λιβάδι". Οι Β' και Γ' τάξεις θα παρακολουθήσουν την ταινία "Billy Elliot".

Οι μαθητές θα αποχωρήσουν γύρω στις 12:30μ.μ

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών του 5ου Γυμνασίου Ηλιούπολης εύχονται σε όλους Καλό Πάσχα.

ελεγχος

Οι έλεγχοι προόδου Α' τετραμήνου θα επιδοθούν στους γονείς και κηδεμόνες την Τετάρτη 7/2/2018 στις 12:30 μμ.

Από τη Διεύθυνση

Πρόσθετες πληροφορίες